Fehlermeldung

Notice: Undefined variable: lng_nincs_bejelentkezve in include() (Zeile 46 von /afs/elte.hu/org/konyvtarteszt/protectedData/included_php/important.php).

Jóváhagyás

A közlemények MTMT-be betöltése és elmentése önmagában nem felel meg a feltöltési követelményeknek, ellenőrizhetővé és elbírálhatóvá csak akkor válnak, ha jóváhagyásuk is megtörtént.

A jóváhagyást a szerző, vagy felhatalmazásával adatkezelő vagy MTMT-adminisztrátor végezheti.

A jóváhagyás időigényes feladat, mert csak akkor sikeres, ha a kötelező adatok ki vannak töltve és a közleményt korábban már nem vitte fel valaki más, vagyis nem duplum. Egyes kötelező adatok megadása és bizonyos problémák megoldása csak MTMT-adminisztrátori segítséggel lehetséges.

A duplumok létrehozását két módon lehet kivédeni:

1. A feltöltés előtt a "Társszerzők által felvitt lehetséges közleményeim" keresés lefuttatása.
  2. Kézi feltöltés helyett lehetőség szerint átvétel adatbázisokból, mert ilyenkor az automatikus duplumellenőrzés megvizsgálja a duplumszűrésben résztvevő adatmezőket, és azonnal kiderül, ha valami már benne van a rendszerben.

Minden dokumentumtípus esetében kötelezők az alábbi adatok:

• jelleg,
  • besorolás,
  • szerző,
  • cím,
  • megjelenés éve,
  • nyelv.

A feltöltéskor előfordulhat, hogy a rendszerben még nem szereplő törzsadatra (folyóirat, kiadó, ország, város, nyelv) van szüksége a publikáció rögzítéséhez. Ekkor a törzsadat kiválasztó felületén az "Új" gomb megnyomásával veheti fel a hiányzókat az MTMT-be.

Bizonyos pályázatokhoz és bírálatokhoz szükséges teljessé tett és adminisztrátor által is ellenőrzött MTMT-s publikációs jegyzék. Kérjük, ilyen pályázat esetén a határidő előtt legalább 2 héttel keresse fel MTMT-adminisztrátorát, elérhetőségüket l.: https://konyvtar.elte.hu/hu/mtmt.