Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Akadálymentes szolgáltatások az esélyegyenlőségért - Érzékenyítő tréning

Az Egyetemi Könyvtári Szolgálat K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottság Akadálymentes könyvtár munkacsoportja a Speciális Hallgatói Ügyeket Támogató Irodával (SHÜTI) együttműködve érzékenyítő tréninget szervezett 2018 júniusában.

A rendezvény célja az egyetem fogyatékosügyi politikájának megerősítése, a befogadó szemlélet elősegítése és az egyenlő esélyű hozzáférés eszméjének tudatosítása volt. Az egyetem könyvtárainak munkatársai, megismerkedhettek a hallássérült, látássérült, mozgássérült, autizmus spektrum zavarban, illetve tanulási zavarban érintett hallgatók, olvasók speciális könyvtárhasználati igényeivel, valamint az esélyegyenlőségük biztosításához szükséges szolgáltatásokkal.

A rendezvényen elhangzott előadások anyagai elérhetők az EDIT repozitóriumában. A pozitív visszajelzésekre és a nagy érdeklődésre való tekintettel újabb tréning megrendezését tervezzük.