Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Dedikált könyvek Gömöri Györgynek – Kamarakiállítás az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Gömöri Györgyöt köszönthettük vendégünkként 2018. április 19-én az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban, ahol az irodalomtörténész, költő, műfordító és egyetemi tanár tartott bemutatót a könyvtárunk részére adományozott értékes könyvgyűjteményéről. Az állományunkat gazdagító valamennyi kötetet a szerzők személyesen dedikálták az irodalomtörténésznek. A Cséka György esztétával folytatott beszélgetés keretében Gömöri György feltárta életének néhány személyes eseményét. Hallhattunk többek között Weöres Sándorhoz, Szabó Magdához és Pilinszky Jánoshoz fűződő különös barátságának történetéről érdekes anekdoták kíséretében.

A kiállítás 2018. május 8-áig látogatható.

Helyszín: ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)