Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Együttműködési megállapodás a Wikimédia és az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár között

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a közelmúltban együttműködési megállapodást írt alá a Wikimédia Magyarország Egyesülettel (WMM Egyesület).

Az együttműködés célja minőségi tudományos ismeretterjesztő tartalmak létrehozása a Wikipédia online enciklopédiában. Könyvtárunk a megállapodás értelmében segítséget nyújt a Wikipédia szerkesztőinek a tartalmak elkészítéséhez szükséges forrásanyagok elérésében. A Wikimédia Egyesület által igazolt szerkesztők számára biztosítjuk többek között az előfizetett adatbázisok helybeni használatának, az online katalógusok, NAVA pont és az ELTE Digitális Intézményi Tudástár (EDIT) használatának lehetőségét. Segítségnyújtásunk kiterjed a kölcsönzőjegyváltásra, az irodalomkutatásra, valamint a felhasználóképzésre is. Az együttműködés keretében a WMM Egyesület a szabad kultúra, szabad tartalom jogi, gazdasági, műszaki környezetével vagy társadalmi hatásával foglalkozó művekkel és kiadványokkal bővíti könyvtárunk gyűjteményét, és segíti olvasóink tájékoztatását.

Közelgő események

2018. október 18., csütörtök - 13:30