Munkatársat keresünk
Eötvös Loránd Tudományegyetem a "Közalkalmazottak...

Valóságos könyvtár – könyvtári valóság

November végén a Valóságos könyvtár – Könyvtári valóság III. címmel az ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézet, az Irodalomtudományi Doktori Iskola Könyvtártudományi doktori program és a BTK Digitális Bölcsészet Központja által rendezett konferencia a tudományág interdiszciplináris arculatára irányította a közönség figyelmét.

A programsorozat résztvevőit Dr. Szalay Péter, az ELTE tudományos ügyek rektorhelyettese, Dr. Borsodi Csaba, az ELTE BTK dékánja és Dr. Kiszl Péter, az ELTE BTK KITI intézetigazgatója és a doktori program vezetője köszöntötte, a rendezvényt Sepsey Tamásné Vígh Annamária, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Közgyűjteményi Főosztályának vezetője nyitotta meg.

A plenáris ülésen és a három szekció során a félszáz előadó gondolatébresztő előadása a Magyar Tudomány Ünnepe keretében lehetőséget nyújtott a könyvtár- és információtudomány aktuális kérdéseinek megvitatására, a könyvtárak tudományos kutatómunkát támogató küldetésének és a jövőbeni kihívásoknak a megbeszélésére.

A Digitális bölcsészet szekció helyszínéül szolgáló ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár két munkatársa is hozzájárult a konferencia sikeréhez prezentációjával. Virág Gabriella a hosszú távú megőrzés és hozzáférés biztosítása kapcsán az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár szolgáltatásait mutatta be, Garamvölgyi László pedig az Open Access folyóirat publikálása ingyenes eszközzel az Eötvös Loránd Tudományegyetemen címmel tartott prezentációt.

A rendezvényről készült képek itt érhetők el. Az előadások írásos változatai előreláthatólag 2018 nyarán konferenciakötet formájában is megjelennek.

Közelgő események

2018. október 18., csütörtök - 13:30