A kulturális transzfer és a műfordítás kapcsolata

A BTK Néderlandisztika Tanszéke, a Skandináv Nyelvek és Irodalmak Tanszéke és a Leuveni Katolikus Egyetem Centre for Reception Studies (CERES) kutatóközpontja 2016. március 10–12. között „Small is Great. Cultural Transfer through Translating the Literatures of Smaller European Nations” (A kicsi – nagyszerű. A kulturális transzfer és a műfordítás kapcsolata a kis európai nemzetek kultúrájában és irodalmában) címmel szervez nemzetközi konferenciát.

A kultúraközvetítés, műfordítás, irodalomszociológia témában szervezett tanácskozásra több mint ötven kutatót várnak Törökországtól Finnországon át Angliáig. A konferencián többek között előadást tart Szegedy-Maszák Mihály (ELTE), Gillis Dorleijn (University of Groningen), Andreas Hedberg (University of Uppsala), Hanne Jansen (University of Copenhagen), Ton van Kalmthout (Huygens ING, The Hague), Reine Meylaerts (KU Leuven) és Jahn Holljen Thon (University of Agder) is. Az ELTE BTK olyan tanszékeinek munkatársai is előadásokat tartanak, amelyek a kisebb kultúrákat és irodalmakat oktatják.

Regisztráció (február 20-ig)

Időpont: 2016. március 10–12.
Helyszín: ELTE BTK Gólyavár (1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A)

A konferencia honlapja

Forrás: www.elte.hu