Beszámoló a Bibliográfiai Szekció szakmai programjáról az MKE 54. Vándorgyűlésen

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
mke.info.h

Megjelenés fajtája

Intézmény

Terjedelem

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"[...] Közös katalógus – közös problémák és sikerek. Az ELTE könyvtárainak katalógusépítési gyakorlatából címmel Székelyné Török Tünde és Dr. Szabó Panna osztályvezető az Eötvös Loránd Tudományegyetem példáján szemléltette, hogy egy földrajzilag tagolt intézmény esetében milyen módon sikerült az egységes könyvtári rendszert kialakítani. Az előadás szigorúan a bibliográfiai adatokkal foglalkozott, azok szabványosításával, házi szabályrendszerek kialakításával, sikerekkel, buktatókkal. Az ELTE közös elektronikus katalógusának létrehozásakor egyik fontos cél volt a korábban eltérő feldolgozási módszer szerint feltárt dokumentumok rekordjainak integrálása, másik pedig a jövőbeni munkához az azonos elvek szerint történő katalógusépítés biztosítása, kontrollja. Az előadás kendőzetlenül mutatta be sok példán keresztül az integrációs munka nehézségeit, az adattisztítás buktatóit, a hosszú és elképesztő nagyságrendű tisztítási munkát és az elvégzett tevékenységek jól megérdemelt, szép eredményeit is. Remek ízelítőt kaphattunk abból, hogy a nagy precizitást, aprólékos szabálykövetést és figyelmet igénylő bibliográfiai munkát hogyan és miért is lehet szenvedéllyel és odaadással végezni. [...]"