Jezsuita témájú konferencia társszervezője a levéltárunk

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
leveltar.jezsuita.hu

Megjelenés formátuma

Megjelenés fajtája

Intézmény

Terjedelem

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"1773 nyarán XIV. Kelemen pápa feloszlatta a Jézus Társaságát, rendelkezését a Magyar Királyságban Mária Terézia szeptemberben hirdette ki. Pray György jezsuita történész ebben az évben 50 esztendős volt. 2023-ban ezért a Jézus Társasága feloszlatásának 250. és Pray György születésének 300. évfordulójáról egyaránt megemlékezünk.

Az Országos Széchényi Könyvtár, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, a Bölcsészettudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézete és a Jézus Társasága Magyarországi Rendtartományának Levéltára ezért közösen tudományos konferenciát szervez Jezsuita – Pray – Kódex címmel 2023. szeptember 28-29-én, ahová mindenkit szeretettel várunk. [...]"