Izgalmas budapesti helyekre kalauzol Kordos Szabolcs

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"[...] Régebben nagyon szerettem utazni, és most is útra kelünk, amikor csak tehetjük, ám a város akkor is lehetőséget ad új, izgalmas vidékek felfedezésére, ha az ember éppen nem tud távoli vidékeken kalandozni. Biztos vagyok benne, hogy sok budapesti soha nem járt még a józsefvárosi Kolónián, a Gellért-hegyen a Hegedüs-villánál, a Ferenciek terén lévő templomban vagy az ELTE könyvtárának olvasótermében pár méterrel arrébb. Pedig milyen izgalmas helyek ezek! Sőt, azok az utcák, terek is tudnak minden nap valami újat mutatni, amelyek előtt rutinszerűen sétálunk el. Folyton találok egy új részletet, izgalmas díszítést, amiről aztán kiderül, hogy nagyon is van jelentősége, sztorija. [...]"