Pesti mesék

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"Közel 2 millió könyv és folyóirat, csaknem 200 kódex, 300 középkori oklevél, 1200 ősnyomtatvány s több tízezer XVI-XVIII. századi kötet is található hazánk egyik legrégebbi múltra visszatekintő könyvgyűjteményében, a Magyar Örökség díjas ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban, ahová mai műsorunkban látogatunk.
A Múzeumok Őszi Fesztiválja alkalmából itt Balogh Ildikó a könyvtár közönségszolgálati osztályának munkatársa és Konrád Eszter régikönyves feldolgozó, a gyűjteményszervezési osztály munkatársának segítségével muzeális értékű könyvekbe nyerhetünk betekintést.
November 13-ig önök is eljöhetnek ide a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében. A programokról részletesen a konyvtar.elte.hu oldalon tájékozódhatnak."