A Bárczi Gyakorló Iskola könyvtári állománya is elérhető lesz az interneten

Az ELTE közösen épített elektronikus katalógusában nem csak az egyes karok könyvtárainak dokumentumait lehet megtalálni, hanem az egyetemhez tartozó közoktatási intézmények könyvtári gyűjteményeit is. Integrálásuk 2011-ben kezdődött az Egyetemi Könyvtár TÁMOP pályázatának (TÁMOP-3.2.4-09/1 A könyvtári hálózat nem formális és informális képzési szerepének erősítése az élethosszig tartó tanulás érdekében) keretében. E munka folyamán utolsóként kerül sor az  ELTE Bárczi Gusztáv Gyakorló Általános Iskola és Gyógypedagógiai Módszertani Központ könyvtári állományának gépi feldolgozására. Terveink szerint ez év végére az iskola valamennyi könyvtári dokumentuma kereshetővé válik az ELTE nyilvános katalógusában .