Éjszakai könyvtártúrák az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárban

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár hagyományaihoz híven 2017. június 24-én ismét csatlakozik a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozatához. Az idén meghirdetett Értékőrzés tematikához kapcsolódóan érdekes ismeretterjesztő programokkal várjuk az érdeklődőket.

Rédei Magda grafikus munkáiból kiállítás nyílik Tanácstermünkben „… ki mondhatja meg, mi volt a teremtés?” címmel. Óránként induló épülettúráinkon látogatóink megismerkedhetnek műemléképületünk történetével, betekinthetnek műemlékraktárunkba, ahol könyvtárunkban őrzött régi állományunk néhány kiadványa kerül bemutatásra. Restaurátorunk vezetésével kötészeti műhelyünkbe és a sérült, károsodott kötetek fertőtlenítésének, tisztításának, a lapokon keletkezett sérülések kijavításának, a kötés elkészítésének, illetve a könyvveretek és fatáblák konzerválásának technikájába nyerhetnek bepillantást. Könyvbemutatónkon keresztül belelapozhatnak az elmúlt idők „képeskönyveibe”. A gyermekek éjszakai kalandjait izgalmas programjaink mellett kézműves foglalkozással is színesítjük.

Programjainkról okostelefonján is kényelmesen tájékozódhat mobil programfüzetünk segítségével.