"Harangszó a tenger mélyéről" - Johannes Brahms művei a Capella Silentium tolmácsolásában

"Aus des Meeres tiefem, tiefem Grunde
Klingen Abendglocken dumpf und matt..."
"A tenger mélységes mélyéről / esti harangok szólnak fojtottan és tompán..."

A Capella Silentium 2010 óta tart tematikus koncerteket az Egyetemi Könyvtárban. A száznyolcvan éve született német romantikus zeneszerző, Johannes Brahms vers- és bibliai szöveg-megzenésítéseinek legszebb darabjai szólalnak meg március 2-án, 18 órai kezdettel, a Könyvtár megújult Nagyolvasójában. Gordonkán közreműködik Zétényi Tamás, vezényel Várkonyi Tamás.

Erdei éjszakák magányos gondolatai, távoli fuvolák sejtelmesen simogató hangjai, tengerbe süllyedt misztikus város tompa harangjai, meseszép lány halálát megéneklő bárdok siralmai, tovatűnt ifjúságuk után vágyakozó nosztalgikus költők, Jób a lét miértjeit feszegető kérdései – mindez a legegyszerűbb hangszereken, emberi hangokon kel életre a Capella Silentium énekegyüttes koncertjén.

A koncert részletes műsora és plakátja alább. A koncertre a belépés díjtalan, helyfoglalás érkezési sorrendben.

A Capella Silentium 2009 októberében alakult, műsorait egy-egy zenetörténeti téma, jelenség köré szerkeszti. Az énekegyüttes legfiatalabb kórusként megnyerte kategóriáját a bécsi Nemzetközi Schubert Versenyen, 2010 novemberében, ugyanitt elnyerte a kötelező mű legjobb előadásáért járó különdíjat, valamint továbbjutott a nagydíjas versenyre is. 2012 októberében, tizenkilenc kórus közül a második helyen végzett a Riminiben megrendezett nemzetközi kórusverseny vegyeskari kategóriájában, illetve a legjobb kamarakórusnak járó különdíjat is neki ítélte a nemzetközi zsűri.

Képek a koncertről (kattintson valamelyik ikonra!)