Kereshetővé vált az összes folyóiratunk

Az Egyetemi Könyvtár folyóirat-gyűjteménye megközelítőleg 11.500 címet tartalmaz kb. 207.000 kötetben, melyek mostantól teljeskörűen kereshetők az online katalógusunkban.

Az állomány legértékesebb részét az 1800 előtt megjelent több mint 400 féle, közel 4.000 kötetnyi periodika képezi. A könyvtár korai történetében a természetfilozófiai, teológiai, eszmetörténeti folyóiratok kerültek előtérbe, később a gyűjtőkör megváltozásával és az egyetemi karok fejlődésével túlsúlyba kerültek a történettudományi, filozófiai, egyház- és vallástörténeti, jogtudományi folyóiratok.

A periodikaállomány bővülése folyamatos, az oktatást és kutatást szolgáló hazai tudományos szakirodalom mellett neves külföldi folyóiratok is hozzáférhetők.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár