Könyvbemutató – Kiadványok a nagyszombati egyetem és érseki líceum hallgatóiról

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Egyetemi Könyvtár és Levéltár, az MTA – ELTE Egyetemtörténeti Kutatócsoport és a Prímási Levéltár meghívja Önt 2022. május 13-án 15 órától az Egyetemi Könyvtár Nagyolvasójában (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.) tartandó könyvbemutatóra.

A rendezvényen bemutatásra kerülnek a közelmúltban megjelent, a nagyszombati egyetem, illetve a nagyszombati bölcsészeti líceum és a szemináriumok hallgatóiról készült kiadványok.

Kmety Adrien – Szögi László – Varga Júlia: A Nagyszombati Egyetem bölcsész és teológus növendékei 1635–1711. Esztergom, 2021. I. – II. 1137 p.

A kiadványt bemutatja: Dr. Fazekas István tanszékvezető, egyetemi docens, kutatócsoport-vezető.

Szögi László: A nagyszombati érseki líceum és a papnevelő intézetek növendékei 1802–1850. Esztergom, 2021. 467 p.

A kiadványt bemutatja: Dr. Tóth Krisztina habilitált egyetemi docens, levéltárvezető.

A rendezvényre minden érdeklődőt szívesen látunk!

ELTE EKL