Könyvtárosok világnapja – Megjelent az Egyetemi Könyvtár évkönyve

A könyvtárosok világnapja alkalmából örömmel tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy megjelent az Egyetemi Könyvtár évkönyvei XVIII. része, melyben az ELTE Egyetemi Könyvtári Szolgálat munkatársainak írásai szerepelnek.

Könyvtárosokat köszöntő versünket Facebook-oldalunkon olvashatják.

Minden könyvtárosnak az alábbi sorokkal kívánunk sok örömöt és sikert munkájukhoz!

"A könyvtáros pedig az az ember, akinek a könyv olyan táplálék, szenvedély, sors, szerelem, gyönyör, mámor, kaland és végzet, mint tengerésznek a tenger, a parasztnak a föld, a kertésznek a növény. A tudós a könyvet csak anyagnak veszi: megnézi, olvassa, idézi és félreteszi; a költőnek a könyv csak mű: teremti és elfelejti; a tanítónak csak eszköz: merít belőle és továbbadja; a közönséges embernek csak iparcikk: olvassa és élvezi. Senki nem nyúl úgy a könyvhöz, mint a könyvtáros, oly csendesen és lassan, ahogy az ember csak örök dolgokhoz nyúl: tengerhez, asszonyhoz, földhöz." (Hamvas Béla)

ELTE EKL