Kulturális Örökség Napjai – Lapokba zárt kincsek. Újra várjuk a könyvek és a művészetek kedvelőit!

A Kulturális Örökség Napjai keretében 2020. szeptember 19-én, szombaton ismét megnyitjuk könyvtárunk kapuit az érdeklődők előtt.

Könyvtártörténeti vezetésekkel, kalligráfiai és könyvkötészeti kézműves programokkal, a restaurátor-műhely és régi könyvek bemutatásával, interaktív Eötvös-kiállításunkkal, valamint a Fesztivál Akadémia Budapest növendékeinek kvartettjével és a Duo-Perpetual koncertjével szeretnénk kulturális örökségünk védelmére felhívni a figyelmet.

Az idei programsorozat részeként Pascale Andréani francia nagykövet asszony támogatása alkalmából ünnepélyes könyv-örökbefogadásra és kiállításunk bemutatására is sor kerül. Részletes programot a Kulturális Örökség Napjai hivatalos honlapján, Facebook-oldalán és itt talál.