A Márai-program megvalósulása az ELTE EKSZ tagkönyvtárai körében

Az Egyetemi Könyvtár 2011 és 2013 között 2 404 276 Ft értékben 807 db könyvet adott át az egyetem könyvtárainak a Márai program keretében.

A Nemzeti Kulturális Alap a Nemzeti Erőforrás Minisztérium miniszterének döntése alapján 2011-ben indította el a Márai-programot. Megvalósításának anyagi alapját az NKA finanszírozásának átalakításával teremtették meg.

Az Egyetemi Könyvtár a nyilvános könyvtárak jegyzékén szereplő egyetemi könyvtárként szerepelt a meghívott intézmények listáján. A rendelkezésre bocsátott keretet mindhárom alkalommal megosztottuk az ELTE könyvtáraival. A rendelések szabályos intézéséért, a szükséges adminisztrációs teendők lebonyolításáért intézményünk felel: koordináljuk a rendelést, összesítjük az EKSZ tagkönyvtárainak igényeit, ellenőrizzük a beérkezett kiadványokat, bibliográfiai leírást készítünk valamennyi műről az egyetem elektronikus katalógusában, valamint gondoskodunk arról, hogy a rendelt könyvek eljussanak az igénylő könyvtárba.