Mit olvasott Mátyás király? - Kamarakiállítás az Egyetemi Könyvtár Nagyolvasójában

Mit olvasott Mátyás király?

Kamarakiállítás az Egyetemi Könyvtár Nagyolvasójában.

Nyitva tartás: 2013. szeptember 23-26., 10-20h és 2013. szeptember 27-én, pénteken, a Kutatók Éjszakáján, 16-19h

A Kulturális Örökség Napjára készült nagysikerű kamarakiállításunk még egy hétig megtekinthető!

Mindnyájan tudjuk, hogy Mátyás király nem csak tudott, hanem szeretett is olvasni. De vajon mit olvasott? E kérdésre is választ kaphatnak azok, akik ellátogatnak az Egyetemi Könyvtárba. Kamarakiállításunkon olyan kódexeket (köztük corvinákat), ősnyomtatványokat és más régi könyveket tekinthetnek meg, amelyeknek modern magyar fordítása is megjelent, és így mindnyájunk számára hozzáférhetők. A tárlatot még érdekesebbé teszi, hogy a közép- és kora újkori példányokat és az új kiadásokat ugyan annál a szöveghelynél nyitjuk ki, így téve lehetővé az összehasonlítást.