Nyílt tudomány

A kutatásfejlesztés és innováció eredményeihez a minél szélesebb körű hozzáférési lehetőség biztosítása érdekében 2021. október 18-án Magyarország csatlakozott a nyílt tudomány (Open Science) nemzetközi kezdeményezéshez. A kezdeményezés az átláthatóság és együttműködés jegyében új kapukat nyit a tudományos eredmények hasznosulása és innovatív terjesztése előtt a modern technológiai és digitális fejlesztések alkalmazásával.

A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) rendezvényén a szakmai állásfoglalás elkötelezett aláírójaként az Egyetemi Könyvtárigazgatók Kollégiuma is részt vett, melynek tagjai közé tartozik az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár. A csatlakozás az intézményünkben végzett oktatás- és kutatástámogatási tevékenység számára is új perspektívát nyitott. Kutatástámogatással kapcsolatos híreinket itt találja. Aktuális információkért, kérjük, rendszeresen látogasson el honlapunkra.

ELTE EKL