Paradigmaváltás a könyvtárügyben?

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár a hazai könyvtárak munkáját alapvetően átformáló trendek és eredmények kapcsán szakmai rendezvényt szervez 2017. október 4-én 10.00 és 13.00 óra között a 1053 Budapest, Ferenciek tere 6. számú székhelyén található Díszteremben.

A programsorozat keretében a magyarországi könyvtárügy és könyvtári informatika elismert szakemberei tartanak előadásokat. Rácz Ágnes az Országos Könyvtári Platformmal kapcsolatban a nemzeti könyvtár és a központi szolgáltatások informatikai megújításának programját mutatja be, Tóvári Judit Katalógusok a nyílt kapcsolt adatok (open linked data) hálójában címmel prezentál a szemantikus webes szabványok alkalmazásáról és a digitális tartalmakhoz való hozzáférés kiemelt jelentőségéről. Hubay Miklós előadásában a modern webtechnológiai vívmányok lehetőségeiről, a szemantikus webről és a jövő könyvtári katalógusáról hallhatnak az érdeklődők. A program zárásaként Lendvay Miklós az első európai BIBFRAME-workshopról számol be. A rendezvény fórum jellegű. Részvételi szándékukat és kérdéseiket a szekely.tunde@lib.elte.hu e-mail címre küldhetik el. A részletes program itt érhető el.