Passzold vissza tesó!

Iratkozz be az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltárba, és máris leadhatod használaton kívüli mobiltelefonodat az aulába kihelyezett gyűjtődobozba. Az összegyűlt használt telefonokat később az Inter-Metal Recycling Kft. veszi át újrahasznosításra, csökkentve az e-hulladék mennyiségét és ökológiai lábnyomunkat.

Könyvtárunk kiemelten fontosnak tartja a környezet védelmét és a hulladékok újrahasznosítását, ezért csatlakozott a „Passzold vissza tesó!” szlogennel fémjelzett programhoz gyűjtőhelyként. A mobilkészülékek visszagyűjtésére meghirdetett kampányt a magyarországi Jane Goodall Intézet indította, az illegális bányászat és a Föld kizsákmányolásának visszaszorítása érdekében. A mobiltelefonok gyártásához szükséges néhány fém (pl. kobalt, arany, koltán) ellenőrizetlen körülmények között történő bányászata ugyanis felemészti az Afrikában őshonos veszélyeztetett fajok, többek között a gorillák és csimpánzok élőhelyét. Most te is tehetsz a megmentésükért! Kapd fel a telefonod, és irány a könyvtár! (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)

A kép eltávolítva.