Emlékkonferencia a kiegyezés 150. évfordulója alkalmából

Az I. Tóth Zoltán Kör emlékkonferenciát szervez a kiegyezés 150. évfordulójának alkalmából 2017. április 25-én 17 órától az ELTE BTK-án. Az Ausztria és Magyarország közt 1867-ben létrejött kompromisszum Magyarország történetének egyik sorsfordító eseménye volt. A kiegyezési törvénnyel lezárult ugyanis az 1848/49 –es forradalmat és szabadságharcot követő neoabszolutizmus/önkényuralom érája és egy teljesen új korszak, a dualizmus vette kezdetét. A rendezvény során a téma kiemelkedő szakértői több különböző szempontból mutatják majd be a kiegyezést és annak fogadtatását.

Előadók:
dr. Géra Eleonóra egyetemi docens (ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszék) - A Magyar Leányok és a nők iskoláztatása

dr. Erdődy Gábor egyetemi tanár (ELTE BTK Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék) - "Szabadság és/vagy nemzet" német dilemmájának magyar liberális értelmezése (1858-1866)

dr. Mészáros Andor egyetemi adjunktus (ELTE BTK Művelődéstörténeti Tanszék) - A kiegyezés cseh reakciói

dr. Gerő András egyetemi tanár (ELTE BTK Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék) - Ferenc József nyilvános emlékezete

Időpont: 2017. április 25.,  17:00-20:00

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum krt. 6-8, I. em. 115.)

Az esemény Facebook-oldala