Filmek másként - Jancsó Miklós filmest a Szekfű Gyula Könyvtárban

Vajon mi történne akkor, ha a 20. századi magyar történelem sorsfordító eseményeit jelen korunkban újra át kellene élnünk, ráadásul egyszerre? Ha munkaszolgálatra rendelnének, vagy orosz katonák ejtenének minket fogságba? A Kelj fel, komám ne aludjál című filmnek köszönhetően lehetőségünk nyílik ezt megtapasztalni. Történetünk 2002-ben, Budapesten játszódik, és noha több mint egy évtizeddel a rendszerváltás után járunk, Jancsó filmjében rendszertorlódással szembesülünk. Teljes káosz, mindenki harca mindenki ellen, senki nem ért semmit, legkevésbé főszereplő párosunk, Kapa (Mucsi Zoltán) és Pepe (Scherer Péter). Zavaros történeti tudat és ebből eredő önismeret önti el a várost, mert mit is jelentene a tandemet tekerő NATO-tiszt, sárga csillagot viselő zsidó, a nyilas lány, és egy parancsot adó magyar huszár...

Filmvetítésünk után közös kerekasztal-beszélgetés során teszünk kísérletet a film üzenetének megfejtésére Várkonyi Gábor tanár úrral.
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Időpont: 2017. május 17., 16:00-19:00

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 6-8, I. em. 115.)

Az esemény Facebook-oldala