Magyar őstörténeti tudományos kerekasztal-beszélgetés a Szekfű Gyula Könyvtárban

A Történeti Intézeti Képviselet tisztelettel meghív minden érdeklődőt a magyar őstörténeti kutatás kérdésköreit tárgyaló kerekasztal-beszélgetésére. A résztvevők képet kaphatnak a magyar őstörténeti kutatás jelenlegi állapotáról, az abban rejlő lehetőségekről, azok fontosságáról, valamint a témával kapcsolatos eseményekről.

A rendezvény a történelem szakos hallgatók mellett a régészet szakos hallgatókat kívánja megcélozni.

A beszélgetés résztvevői:
- Dr. Thoroczkay Gábor, az ELTE Középkori- és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszékének habilitált egyetemi docense,
- Dr. Klima László, az ELTE Finnugor Tanszékének tanszékvezető egyetemi docense,
- Dr. Mende Balázs Gusztáv, az MTA Régészeti Intézet Archeogenetikai Laboratóriumának tudományos főmunkatársa, és
- Dr. Türk Attila, a PPKE Régészeti Tanszékének egyetemi adjunktusa, az MTA Történettudományi Intézetének tudományos munkatársa.

A beszélgetést Lados Tamás, az ELTE Középkori- és Kora Újkori Magyar Történeti Tanszékének doktorandusz hallgatója fogja moderálni.

Időpont: 2017. március 2., 17:00

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 6-8, I. em. 115.)

Az esemény Facebook-oldala