LIBER webináriumok

Milyen kutatási adatokat archiváljunk? Niel Beagrie arra a kérdésre keresi a választ, amire minden kutató, könyvtáros, szabályzat készítő testület is keresi, hogy milyen kutatási adatokat őrizzünk meg. 2020. március 2-án webináriumhoz csatlakozva kérdéseket is lehet feltenni.

Regisztráció

Interjúk adatainak szöveggé alakítása. Két szakértő előadásában megismerkedhetünk azzal, hogy az automatikus hangfelismerő, továbbá NLP (Natural Language Processing) és szöveg annotációs eszközök, hogyan teszik még egyszerűbbé az interjúk, hangfelvételekben elhangzó adatainak szöveges rögzítését. A webinárium 2020. március 3-án tekinthető meg.

Regisztráció

Hogyan támogathatják a könyvtárak a szöveg és adat bányászatot? 2020. március 12-re LIBER webináriumot szervez, ahol A Ghenti Egyetemi Könyvtár és a Birminghami Egyetemi Könyvtár előadói mutatják be, hogyan teszik lehetővé, hogy a kutatók még több tartalomhoz jussanak a szöveg és adat bányászta segítségével.