Szekfű Gyula Szabadegyetem - A reformáció útjai - műhelykonferencia a Szekfű Gyula Könyvtárban

A Mika Sándor Egyesület tisztelettel meghív minden érdeklődőt a Szekfű Gyula Szabadegyetem soron következő, A reformáció útjai című műhelykonferenciájára.

A konferencia az egyetemi képzésben hiánypótló módon, egy helyen és egy napon kívánja bemutatni mindazokat a tudományos modelleket, amelyekkel az egyházi és hitbeli reform XVI–XVII. századi lehetőségeit és stratégiáit a kutatás leképezte. Széttartó és nem egy ponton egymásnak feleselő elképzelések hangzanak el annak érdekében, hogy ezáltal láthatóvá váljék: a reformáció az európai történelem egyik szellemi csúcspontjaként éppolyan színes és sokféle volt a maga történeti jellegében, amilyen a korabeli Európa szellemi és társadalmi világa.

A meghívó és részletes program letölthető innen:http://www.mikaegylet.hu/files/2017/04/A-reformacio-utjai_SzekfuGySzabadegyetem_2017.V.11_meghivo.pdf

Minden érdeklődőt - különösen az egyetemistákat és a középiskolai tanárokat - szeretettel várnak a szervezők.

Időpont: 2017. május 11., 9:15-17:00

Helyszín: ELTE BTK Történeti Intézet Szekfű Gyula Könyvtára (1088 Budapest, Múzeum körút 6-8, I. em. 115.)

Az esemény Facebook-oldala