Újra itt a Beck-Online

Ismét használható a német Beck-Online, C. H. Beck kiadó jogi adatbázisa.

Az adatbázis 2001-ben indult. A polgári és munkajogi területeket foglalta magába.  Ma már széles körben dolgozza fel az egyes jogterületeket. Körülbelül 150 modult kínál a felhasználók számára. Belekerültek bírósági döntések, törvényszövegek, szakfolyóiratok cikkei (Nomos Kiadó), hírek, stb.

A HeinOnline és a Max Planck Encyclopedia of Public International Law nem sokára újra elérhetővé válik.

Addig is, ajánljuk figyelmébe az angol nyelvű Westlaw International adatbázist. Hatályos angolszász jogi adatbázis. Az amerikai jog teljes spektrumát lefedi, valamint tartalmazza  más angolszász országok, illetve területek joganyagát is - Egyesült Királyság, Ausztrália, Kanada, Új-Zéland, Hong Kong.  A Westlaw-ban az  Európai Unió joganyagai is kerehetők.  Szinte minden dokumentum teljes szöveggel érhető el. (A szakfolyóiratoknál ritkán előfordul, hogy csak a cikk tartalmi összefoglalóját találjuk.)

A jogi adatbázisokat a kari könyvtárban az ÁJK polgárai használhatják.

Találkozzunk a könyvtárban!