Egyetem Napi Centenáriumi Zárórendezvények az SZTE-n

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"Véget ér a centenáriumi tanév: az egyetemalapítás 440. és a kolozsvári magyar tudományegyetem szegedi befogadásának 100. évfordulóját 2021/2022-ben ünnepelte a Szegedi Tudományegyetem. A Centenáriumi Zárórendezvények között szerepel konferencia, ünnepség a színházban és november 12-én a Szegedi Tudományegyetem Napja. [...] „A jezsuita rend szerepe a kolozsvári egyetem kialakulásában és későbbi működésében” című konferenciára várják az érdeklődőket 2022. november 9-én, szerdán 10:00 órától az SZTE Rektori Hivatal Dísztermében. [...] Varga Júlia, főlevéltáros (ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár)