Próbahozzáférés a Periodicals Archive Online gyűjteményhez

2019. május 23-ig elérhető a ProQuest online folyóirat archívuma, a Periodicals Archive Online. Az adatbázis elérése ELTE IP területhez kötött, otthoni használathoz Stunnel/VPN szükséges.

Az adatbázis 770 tudományos folyóirat és magazin teljes szövegű gyűjteményét tartalmazza, akár a 19. századig visszamenőleg is. Olyan tudomány- és tématerületekről szolgáltat tartalmakat, mint ősi civilizációk, építészet, gazdaságtudomány, oktatás, művészet, történelem, földrajz, zene, filozófia, women's studies, nyelvészet stb. A gyűjteményben található folyóiratok listáját a cikkhez csatolt táblázatban találják. Az adatbázis könnyű kezeléséhez a szolgáltató összeállított egy rövid magyar nyelvű leírást is, amelyben választ kaphatunk minden keresést, szűkítést és felhasználói fiókot érintő kérdésre.

Az adatbázis közvetlen eléréséhez használja a következő linket: https://search.proquest.com/pao/socialsciences/fromDatabasesLayer?accountid=15870