PUBLIKÁCIÓS STRATÉGIA ÉS AZ OPEN ACCESS

Az Informatikai Kar és a Természettudományi Kar közös tájékoztatót tart munkatársaik, kutatóik és hallgatóik részére az Open Access publikálás lehetőségeiről magyar és angol nyelven.

• Hogyan publikáljak Open Access módon?
  • Milyen lehetőségek vannak az ELTE-n?
  • Mennyibe kerül?
  • Mik azok az APC díjak?
  • Az OA publikáls milyen felületeken lehetséges?
  • Milyen feltételekkel publikálhatok?
  • Mikor fizeti ki az ELTE az APC díjakat?
  • Elegendő idézőt gyűjthetek, ha OA publikálok? lyen és ehhez hasonló kérdésekre kaphatunk választ a rendezvényen.

Előadásunkban az Open Acccess publikálás taktikáit, módszereit mutatja be az MTAK EISZ két munkatársa:

• 9.30 és 10.15 között Publikációs stratégia kiépítése (Lencsés Ákos) magyar nyelven.
  • 10.30-tól 11.30-ig: OA tájékoztatás (Dér Ádám). Open Access: transforming the scholarly communications system (in English).

Helyszín: ELTE IK Kari Könyvtár (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/C 1. emelet 1.835 (volt matematika könyvtár)​

regisztráció

Jelenleg az alábbi kiadókkal van szerződése az ELTE-nek OA publikálásra: