Őszi programok a könyvtárban

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"Személyes és online tárlatvezetések, műhelybemutatók és gitárkoncertek az ELTE könyvtárában a Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében.

A Múzeumok Őszi Fesztiválja keretében tekinthető meg a Janus Pannonius a humanizmustól a barokkig – Válogatás az Egyetemi Könyvtár és Levéltár gyűjteményéből című kiállítás. A tudományok és könyvek kedvelői részt vehetnek az Eötvös-kiállítás interaktív tárlatvezetésein, Kovács Ádám gitárkoncertjein, restaurátorműhely- és könyvtártörténeti vezetéseken és megismerhetik a könyvtár muzeális értékű kincseit is.

Lapokba zárt titkaink
Muzeális értékű könyveink bemutatói keretében könyvtárunk különleges kiadványaiba nyerhetnek betekintést, mely során feltárulnak régi nyomtatványaink titkai.
Péntekenként 16.30–17.00 (kivéve: 2022. október 14. és 28.)

Restaurátor-műhely bemutatója
Restaurátorunk vezetésével a papíröntés és a könyvfűzés technikájából kaphatnak ízelítőt vendégeink. Megismerkedhetnek a könyvfertőtlenítés folyamatával és a régi könyvkötészeti eljárásokkal.
Péntekenként 10.00–11.00 és 17.00–18.00 (kivéve: 2022. október 28.)

Könyvtártúra
Könyvtártúráinkon az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár történetéről értesülhetnek vendégeink.
Hétfőnként és csütörtökönként 17.00–18.00

Tárlatvezetés az Eötvös-kiállításon
Eötvös Loránd izgalmas fizikai kísérleteit és életét bemutató, kicsiket és nagyokat egyaránt megmozgató kiállítás.
Hétfőnként 18.00–18.45, csütörtökönként 16.00–16.45

A kamaratárlaton részint a költő itáliai ismerőseihez és írói hagyatékának első felkutatóihoz kapcsolódó nyomtatott könyveket és egy kéziratot, részint műveinek öt különböző, 16. és 18. századi külföldi és hazai kiadását tekinthetik meg az érdeklődők.
Hétfő–péntek, 10.00–15.00

Koncertek

Ádám István – Gitárkoncert I.  – 2022. október 7. 18.00 óra
Ádám István – Gitárkoncert II. – 2022. november 11. 18.00 óra