Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2021. október 28. és 29. között technikai okok miatt ideiglenesen zárva tart.

Open Access hírek

2021. szeptember 13., hétfő – 19:38
Az Oxford University Press és az EISZ Read and Publish megállapodást kötött, amelynek értelmében a kiadó hibrid folyóirataihoz benyújtott cikkek nyílt hozzáféréssel (open access) jelenhetnek meg 2021-ben APC mentesen. A lehetőség azokra a cikkekre vonatkozik, amelyek levelezőszerzője ELTE affiliációval rendelkezik.
2021. szeptember 13., hétfő – 18:17
Az Oxford University Press (OUP) kiadóval kötött megállapodás értelmében a kiadó adatbázisára az EISZ-en keresztül előfizető tagintézmények kutatóinak 2021-ben lehetőségük van nyílt hozzáférésű (open access) publikálásra. A lehetőség azokra a cikkekre vonatkozik, amelyek levelezőszerzője a tagintézmények valamelyikéhez tartozik. A szerzők mentesülnek az APC-díj megfizetése alól.
2021. január 25., hétfő – 13:55
2021-ben az Elektronikus Információszolgáltatás (EISZ) Nemzeti Programon keresztül várhatóan előfizetett adatbázisok közül hathoz tartozik ingyenes Open Access publikálási lehetőség.
2021. január 25., hétfő – 12:53
Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár Oktatás- és Kutatástámogatási Osztálya a tudományos ügyek rektorhelyettesétől, Dr.
2018. október 25., csütörtök – 11:46
Az Egyetemi Könyvtári Szolgálat (EKSZ) K21 Minőségirányítási Koordinációs Bizottsága egy beszámoló nap keretében összegezte az elmúlt negyedév során elért eredményeket, egyeztetve a jövőbeni tervekről, valamint a kitűzött feladatok megvalósításáról. Az elmúlt hónapokban az EKSZ stratégiája az Egyetem aktuális stratégiai célkitűzései mentén kiegészítésre és a bizottsági tagok által elfogadásra került.
Illusztráció szerzője, forrása: