7 lebilincselő vezetett séta novemberre, ha felfedeznéd a budapesti épületek titkait

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
funzine.hu

Megjelenés formátuma

Intézmény

Terjedelem

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"Olyan múzeumokat és intézményeket gyűjtöttünk ezúttal egy csokorba, melynek épületei izgalmas titkokat, történeteket és érdekességeket rejtenek. Novemberben épületsétákon fedezhetitek fel őket.

ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár (november 3., 7., 10.)

Kevesen tudják, hogy a Ferenciek terén megbújó ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár több mint 460 éves múlttal és nem kevesebb, mint kétmillió dokumentummal büszkélkedhet. November 3-án, 7-én és 10-én délután 17 órától a Múzeumok Őszi Fesztiválja apropóján a könyvtárpalota oszlopcsarnokának díszei, a tudományokat és művészeteket ábrázoló nőalakok titkai kerülnek középpontba, de feltárul az érdeklődők előtt a hét lakat alatt tartott műemlékraktár ajtaja is. A részvétel ingyenes. [...]"