Beszámoló a Klebelsberg és kora című konferenciáról

Megjelenés ideje
Megjelenés helye
ujkor.hu
Szerző
VÁRDAI Levente

Megjelenés formátuma

Megjelenés fajtája

Intézmény

Terjedelem

Nyelv

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"[...] A felvezető beszédek után a tanácskozást Szögi László (c. egyetemi tanár, ny. főigazgató, ELTE Könyvtár és Levéltár) nyitotta meg Magyarországi felsőoktatási intézmények az egyetemek európai hálózatában című előadásával. Felkérése az európai felsőoktatás 19. századi helyzetének ismertetésére irányult, hogy ezáltal a 20. század előzményei, a korábban elindult folyamatok bemutatásra kerüljenek. Ennek az időszaknak az új egyetemek alapítása és a hallgatói létszám növekedése adja főbb jellemzőit. Az európai panoráma megrajzolását követően az előadás második felében a korabeli magyar felsőoktatás helyzete került ismertetésre. [...]"