Járványügyi szabályok a Szekfű Gyula Könyvtár használata során

Tisztelt Olvasóink!

Tekintettel a kialakult járványhelyzetre könyvtárunkban az alábbi módosított szabályok lépnek érvénybe:

• A könyvtárban tartózkodás teljes ideje alatt a szájat és az orrot eltakaró MASZK használata kötelező!

• A kihelyezett KÉZFERTŐTLENÍTŐ használata kötelező!

• A belépéskor, valamint az olvasóteremben az előírt 1,5 méteres távolság megtartása kötelező!

• Használat után a könyveket és a folyóiratokat a higiéniai szempontok fokozott figyelembevétel kérjük, HAGYJÁK AZ ASZTALOKON!

• A könyvtári katalógus valamint az adatbázisok használatához lehetőleg saját eszközt hozzanak magukkal! A könyvtárban található számítógépek közül, csak EGYETLEN katalógusgép használható!

• Olvasótermünkben a férőhelyek száma korlátozott, magasabb létszám esetén időpontfoglalást vezetünk be!

• A beiratkozás jelenleg helyben történik, de már dolgozunk az online lebonyolításon!

• A könyvtárlátogatás előtt lehetőség szerint tájékozódjanak a katalógusból (opac.elte.hu) és küldjék el a használni tervezett könyvek listáját és a könyvtárlátogatás időpontját az alábbi címre: tortkvt@btk.elte.hu

• A kölcsönzés előtt lehetőleg küldjék el az alábbi adatokat a könyvtár email címére (tortkvt@btk.elte.hu):

Név:
Intézmény:
Képzés:
Könyv szerzője:
Könyv címe:
Diákigazolvány száma:
Könyv átvételének tervezett időpontja:

Ha a keresett könyvekkel kapcsolatban bármi kérdésük van, a könyvtár email címére írhatnak: tortkvt@btk.elte.hu

(A Művészettörténeti Intézet Könyvtár dokumentumai a Történeti Intézet Könyvtárának olvasótermében (Múzeum krt. 6-8. I. em. 114.) CSAK HELYBEN használhatók!

Együttműködésüket köszönjük!!!