Népszabadság - Kiszl Péter a könyvtárügy aktualitásairól

Kiszl Pétert, az ELTE BTK Könyvtár- és Információtudományi Intézetének igazgatóját a Népszabadság 2013. június 19-i számában - a Trendek a hazai és nemzetközi könyvtárügyben című tanulmánykötet megjelenése kapcsán - a könyvtári trendekről kérdezte Bárkay Tamás.

„Kiszl Péter a tanulmánykötet egyik legfőbb – és a gazdasági megszorítások közepette legaktuálisabb – üzenetének a New York Public Library kapcsán, a könyvtárbezárások és költségcsökkentések ellen indított – több mint százezer dollárt eredményező – kampány szellemiségét és jelmondatát tartja: „When one library is in trouble ALL libraries are in trouble!”, azaz „Ha egy könyvtár bajban van, akkor az összes könyvtár bajban van!” Az összefogó adakozás nemcsak a New York-i, hanem a magyar könyvtáraknak is jól jönne – jegyezte meg.”

A cikk elérhető ITT.