EKL Savaria Könyvtár és Levéltár

"Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár épületében tartotta meg záróülését az emlékév szervezéséért felelős "Eötvös 100" Koordinációs Testület. Bár az ünnepségsorozatnak vége, a munka folytatódik, és május 22-ig várja a látogatókat A pontosság bűvöletében. Eötvös Loránd élete és munkássága kiállítás is. [...] Az Emlékév lezárultával Eötvös Loránd, e sokoldalú és izgalmas személyiség örökségének minél szélesebb körű népszerűsítése tovább folytatódik.
"[...] A könyv mindig jó ajándék. És ebben az ajándékozási időszakban volt jó alkalom beszerezni egyet-kettőt. Mikuláskor az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár az összegyűjtött összes leselejtezett könyvtári és bevitt könyvet ingyenesen elvihetővé tette a Book Friday keretében. Aztán a november 22. és december 15. között zajló Első Ünnepi Könyvvásár a Petőfi Irodalmi Múzeum udvarában is remek alkalom volt arra, hogy akciósan jusson az ember könyvekhez. [...]"
"A pontosság bűvöletében – Eötvös Loránd élete és munkássága címmel kiállítás nyílt november 23-tól. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem egy hosszú múltra visszatekintő intézmény, amely 1950 óta viseli Eötvös Loránd nevét. De ki volt Eötvös és miért érdemelte ki, hogy az ország egyik legnagyobb egyetemének névadójává váljon? A halálának 100. évfordulóján rendezett kiállítás erre a kérdésre is keresi a választ.