Még mindig tud újat mondani Nógrádról egy majd’ 300 éves leírás

Hatókör

Forrás helye
Szövegrész

"[...] A délelőtt előadások levezető elnöke Dr. Tóth Krisztina, az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár, levéltárvezetője volt, aki maga is lefordította már a művet, s kutatásai alapján kiderült, hogy a leírást Bél Mátyás evangélikus lelkész (fő műve a Notitia Hungariae novae historico-geographica) rendelhette meg Radványi Ferenctől. Ezt az információt erősítette meg Dr. Tóth Gergely is, a Bölcsésztudományi Kutatóközpont Történettudományi Intézet tudományos főmunkatársa, aki kitért a Radványi-féle leírásban felismerhető többféle írásmintára is, ami arra enged következtetni, hogy Radványi Ferenc megye-leíró munkáját számos írnok segíthette. [...] "