16+1 kihagyhatatlan program a Múzeumok Éjszakáján

Forrás helye
Szövegrész

"4. Műhelymunka a könyvtári kulisszák mögött

• Hol? ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár (1053 Budapest, Ferenciek tere 6.)
  • Mikor? 22:30–23:00

Az intézmény restaurátorainak vezetésével a papíröntés és a könyvfűzés technikájából kaphatunk ízelítőt. Emellett elmélyülhetünk a könyvfertőtlenítés folyamatában, illetve a régi könyvkötészeti eljárásokban is.

Az érdeklődőket számos izgalmas program várja, egyebek közt könyvtári túrák során ismerkedhetünk meg a könyvtárpalota és a Perczel-glóbusz történetével, valamint betekinthetünk a műemlékraktárba is. Emellett megnyílnak az Eötvös-kiállítás kapui is, az este során pedig éjszakai barangolásra hívnak minket, amelyet a Fesztivál Akadémia Budapest Ensemble művészeinek komolyzenei koncertje színesít majd."