Jezsuita missziók a kora újkorban – Elérhető a könyvtár új naptára

Az ELTE Egyetemi Könyvtár és Levéltár 2023. évi naptára a könyvtár muzeális kiadványainak néhány részletén keresztül a kora újkori jezsuita missziókat mutatja be.

A naptár lapjai gyűjteményünk és kulturális javaink sokszínűségéből nyújtanak ízelítőt, kiadásával Pray György születésének 300. évfordulója előtt tisztelgünk. A jezsuita szerzetes a magyar kritikai történetírás megteremtőjeként és az Egyetemi Könyvtár igazgatójaként magángyűjteményével is gyarapította a könyvtár állományát, melyet kézirattárunk becses értékeiként őrzünk. A naptár elektronikus változata itt tölthető le.

A reprezentatív falinaptár a Miniszterelnökség fejezetet irányító szerve alatt a Nemzeti Együttműködési Alap, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. és az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatásával jelent meg.

Az Egyetemi Könyvtárért Alapítvány támogatási lehetőségeiről honlapunkon, könyv-örökbefogadási programunkról pedig itt talál bővebb információkat!

Nemzeti Együttműködési Alap, Miniszterelnökség és Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. logója

ELTE EKL